آمیتیست از واژه یونانی «آمیتیستون» به معنای «هوشیار» آمده است، آمیتیست عضوی از خانواده ماکروکریستال ها مانند سیترین، رز کوارتز و چشم ببر است. رنگ های آن از صورتی پاستلی تا بنفش تیره متغییر است که ناشی از وجود عناصر آهنی است. نکته اساسی هنگام ارزیابی آمیتیست، توجه به رنگ آن است: هرچه رنگ شدیدتر و تیره باشد، ارزش سنگ بیشتر خواهد بود.
بهترین آمیتیست ها رنگ بنفش متوسط تا تیره ی خالص دارند، شفاف وخالی از سایه های قرمز و آبی هستند؛ با این حال رگه های آبی یا قرمز مطلوب بوده و بسیار پرطرفدارند. بلور های آمیتیست معمولا ناپاکی یا آخال ندارد و حتی در صورت وجود، با چشم غیر مصلح از فاصله ۱۵ سانتی متری دیده نمیشود. از آنجایی که آمیتیست بسیار محبوب گوهرتراشان و طلاسازان است، می توان آن را با انواع تراش ها یافت. جدای از تراش، رنگ و درخشندگی بالا از معیارهای سنجش کیفیت آمیتیست هستند.

خواص آمیتیست:
خاصیت این سنگ عمدتاً به خاطر این است كه می تواند هرنوع احساس منفی را از وجود شخص بیرون بكشد و ضمیر او را پاك و شفاف كند. در مورد كودكان می تواند اضطراب و آشفتگی ناشی از بلوغ، یا هرنوع غم و افسردگی مربوط به شكست تحصیلی، یا شنیدن اخبار ناخوشایند مثل طلاق یا مرگ، و غیره را در آنها از بین ببرد. یکی دیگر از خواص سنگ آميتيست در این گونه موارد تمام احساسات منفی را به طرف خود جذب میكند و به كودك آرامش می بخشد.
برای بچه هایی كه ناتوانی های گوناگون دارند و یا دچار مشكلات جسمی و روحی هستند چند تكه سنگ یاقوت ارغوانی در اتاق آنها باعث می شود این نیروهای منفی از وجود آنها تخلیه شود و اتاق آنها به یك وضعیت آرام و متعادل برگردد، برای درمان دردهای موضعی، سنگ یاقوت ارغوانی را به طور مستقیم به مدت 20 دقیقه در روی محل درد یا اطراف آن بگذارید تا تسكین یابد.
سنگ آمتیس احساسات فوق موانعى هستند که نمیگذارند روح ما نا محدود را تجربه کند.سنگ آمتیس رویاهاى ما را تصفیه میکند. سنگ آمتیست بدلیل نور بنفشى که از خود بیرون مى دهد ارزش فوق العاده اى را در شفا بخشى خصوصاُ در زمینه درمان با رنگ ها ارائه مى دهد.
ازآنجائی که آمتیس داراى ارتعاشات بالایى است , براى انواع دردهاى جدى موثر است و به التیام دردهاى بدنى و نیز دردهاى ناشى از رنج و غم کمک مى کند.
سنگ آميتيست اراده را تقویت می نماید . استفاده از این سنگ برای ترک عادات ناپسند بسیار مفید است.
لذا معتادانی که قصد ترک مواد مخدر، سیگار و یا مشروبات الکلی را دارند، از این سنگ استفاده می کنند.
هم چنین این سنگ به دلیل ارتباط با چاکرای پیشانی و تاج، برای رفع دردهای ناشی از میگرن و سردردهای عصبی و نیز بهبود حمله های عصبی به ویژه صرع، بسیار مفید است.
سنگ آميتيست علاوه بر آن، برای رفع بی خوابی و کابوس سفارش می کنند که آن را زیر بالش بگذارند و بخوابند.
آمتیست یکی از بهترین کریستال های مدیتیشن است رنگ آمتیست بالاترین لرزش چشم سوم را تحریک می کند، و قرار دادن یک سنگ آمتیست به طور مستقیم بر روی این ناحیه در حالت مراقبتی بی سر و صدا است که هنوز هم فکر آگاهانه دارد و ذهن را به سمت درک عمیق تر راهنمایی می کند.
انرژی آمتیست ذهن را به فروتنی و تسلیم شدن در برابر آنچه بزرگتر از خود است تشویق می کند تا بتواند درکی از چگونگی قدرتهای جهان می تواند زندگی فرد را هدایت و راهنمایی کند.
برای آرامش سیستم و افزایش آگاهی، در طول مدیتیشن کریستال های تک آمیستیست یا خوشه های کوچک را در دست چپ (خاتمه به سمت بازو) نگه دارید تا انرژی آمتیست را وارد بدن کنید خوشه های بزرگ آمتیست برای محراب های مراقبه یا به عنوان اشیاء تمرکز ایده آل هستند تا بتوانند ذهن را محور و آرام ببینند در حالی که آگاهی در دنیای هدف متمرکز است. آمتیست ممکن است برای اشغال نقطه شمال شرقی بر روی چرخ داروهای کریستالی استفاده شود، که برای بهبود و متعادل کردن زندگی فرد مورد استفاده قرار می گیرد. شمال شرقی محل انتخاب است و مدیتیشن در این راستا روند تصمیم گیری را تسهیل می کند، هدایت معنوی، عقل سلیم و اهداف واقع بینانه را به ارمغان می آورد، این ایده های جدید را تشویق می کند و علت را با اثر مرتبط می کند.همچنین اوج و فراز و نشیبها را برای محوریت عاطفی و معنوی متعادل می کند. معنای الهی آمتیست: برای احساس خوب نیازی به پاداش هر نوع زیاده خواهی ندارم. خواب دیدن آمتیست نشانگر آزادی از آسیب است.

6 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید