سنگ چشم ببر «Tiger’s Eye» یکی از رایج‌ترین سنگ‌های مورد استفاده در انگشتر و سرآستین مردانه است، همچنین اغلب برای استفاده در گردنبند، گوشواره و پابند به صورت مهره بریده می‌شود، از سنگ چشم ببر در سنجاق‌ها، گوشواره‌ها، آویزها و بسیاری از جواهرات دیگر استفاده می‌شود. چشم ببر اغلب برای مجسمه‌های کوچک و برای تولید سنگ‌های غلتیده استفاده می‌شود. سنگ‌هایی با رنگ عسلی روشن از محبوبیت خاصی برخوردار هستند، سنگ چشم ببر یک سنگ نیمه قیمتی محسوب می‌شود که طرفداران بسیاری هم دارد.

خواص چشم ببر:
درمان اختلالات چشمی یکی از کاربردهای رایج چشم ببر است. می‌تواند جریان انرژی در بدن را کاهش دهد که به درمان بیماری‌های مرتبط با استرس مفید است، اما اگر نمی‌خواهید انرژی‌تان کاهش یابد، جواهرات حاوی چشم ببر را چند روز متوالی استفاده نکنید، چشم ببر قرمز سرعت فعالیت چاکرای سوم را کاسته و از هدر رفت انرژی جلوگیری می‌کند، به طور کلی چشم ببر متعادل کننده عواطف است که لجاجت را نرم کرده و دیدی روشن به فرد می‌دهد، با تخلیه انرژی و ایجاد تمرکز، ارتباط با اراده و قدرت شخصی را تقویت می‌کند.
برای افزایش ثروت و زنده دلی استفاده می‌شود شجاعت را تقویت کرده، هیجان جنسی و قوای جسمانی بهمراه داشته و اجازه می‌دهد که این خواص با ذهنی روشن و دیدگاهی مثبت متعادل شود. بعنوان سنگ قدرت در جذب پول، ثروت و شانس شهرت فراوانی دارد اما قدرت‌های معنوی نیز دارد، حرکت نور در سطح آن باعث شده سنگ فوق العاده‌ای برای رؤیت پنداره و پیشگویی باشد.
از روزگاران قدیم به عنوان محافظ محسوب شده و سربازان رومی هنگام جنگ آنرا به همراه خود داشتند و بخصوص برای مقابله با جادوی سیاه مفید است. همچنین برای درک حقیقت در هر موقعیتی استفاده می‌شود.
استفاده از چشم ببر برای ارتباط با چاکراهای پایینی (چاکرای اول یا ریشه‌ای، چاکرای دوم یا خاجی، و چاکرای سوم یا شبکه خورشیدی) باعث ایجاد تعادل انرژی و سلامت جسمی و ذهنی می‌شود. چشم ببر سنگ خوش شانسی است که ثروت را جذب می‌کند. در فرهنگ‌های باستانی برای محافظت و پیروزی در طول جنگ استفاده می‌شد. متوجه خواهید شد که اکثر مردم سنگ چشم ببر را در درب منزل خود قرار می‌دهند تا ثبات مالی و موفقیت را به ارمغان بیاورند. تقریباً همه می‌توانند سنگ چشم ببر را بپوشند.
به دلیل تسلط خورشید بر این سنگ و دارا بودن برقی از نور طلایی برای تقویت اعتقادات و ایجاد شجاعت و اعتماد بنفس استفاده می شود.

نظر شما راجب این سنگ خاص چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید